موضوع: شکرانه | تاریخ ارسال: شنبه، 14 آذر 1388 | بازدیدها: 1871 | نسخه مناسب چاپ

پرتو مهتاب، شكرانه است كه در مطلع مقاله تجلي نور در عصر روح الله ارائه شده و سپاسي است عاشقانه و خالصانه بر زحمات و رهنمودهاي بي شائبه مربي الهي و استاد معنوي ام، جناب استاد يعقوب قمري شريف آبادي كه در كتاب سيماي خورشيد در آيينه مقالات به چاپ رسيده است.

پرتو مهتـاب
سپاس خالصانه، عزيزي را سزا است كه بسان يعقوبِ محبوب، از سينه شرحه‌‌شرحه رحماني‌اش يوسف زيباروي معنا چون قمري درخشان رخ نموده و نگاه شريف و لطيفش، آرام جان رهروان صراط مستقيم گشته و عرصه خُلد برين به يُمن انفاس طرب‌خيز بهشتي و نفحات عبيرآميز وجه رحيمي‌اش، هزاران آبادي طراوت يافته.
و ستايش صادقانه، شايسته شريف كريمي است كه مهتاب سخن تنها در فضاي آسمان ولايي او پرتو افشانده و قلم انديشه به ‌بركت اكسير قمر حُسن او جوهره عشق و عرفان يافته. پس درود و سلامي پركشيده از گلشن معطر مِهر و وفا، و برخاسته از مَعبر مطهّر نور و صفا، و پيچيده در پرنيان منوّر عشق و فنا، و تحيت و صلواتي به طراوت باران جان‌بخش بهاري و لطافت نسيم روح‌نواز سحري بر مُراد و مطلوبي كه لوح قلب شيفتگان آستان ولايتش را با سرانگشتان ربّاني خويش به نقش دل‌انگيز زُهره رحيميت زينت بخشيده و صلاي غيرت و فتوت علوي، و آواي طهارت و معرفت فاطمي را در ژرفاي جان دلباختگان قمر مُنيرش طنين‌افكن ساخته و فروغ محفل روح‌اللّهي‌اش شعشعه قدس رحيمي را بر ضمير شيفتگان جمال جميل ربوبي تابانده.
زلال قرآني و أمّا بنعمة ربّك فحدّث پيوسته بر قلب و لسان دلدادگان ولا، و بر قلم و روان سالكان صراط معنا جاري باد و باران كرامت و عنايت، و انوار قدسي بصيرت و معنويت، و سايه‌سار بهشتي وجود مبارك حضرتش بر سر ارادتمندان بارگاه جبروتي‌اش مستدام، و صراط حميد و طريق فريدش پُر رهرو باد!
و اما آنچه به زبان قلم در اين نوشتار بيان مي‌گردد، جملگي سخن دوست و رهنمود و عنايت او است و موهبتي است الهي كه در پرتو رهنمودهاي ربّاني و مهتاب هدايت مربي رحماني‌ام، سرور مكرّم و معظمم، جناب استاد يعقوب قمري شريف‌آبادي ـ كه جانم فداي راه پاكش باد ـ پديد آمده و آنچه در اين سطور درباره معرفي شكوه و عظمت انقلاب اسلامي و بيان بزرگي و كرامت منادي عشق و عرفان، حضرت امام خميني(س) و مقام والاي انسان كامل و نياز آدميان به دستگيره هدايت كاملان واصل و نيز شكرانه حضور در محضر پرفيض و نور، و محفل سرشار از وجد و سُرور ايشان به رشته تحرير درآمده، همگي در سايه رهنمودهاي حكيمانه آن استاد فرزانه و صاحبدل فرهيخته شكل گرفتـه و چگونـگي ارائـه بحث و نظم سخن، تنـها در پرتو نظر و هدايت مستقيم ايشان به انجام رسيده است و اين همه، از فيض و عنايت آن سَرور مكرم است و بس.
سال‌ها است كه به يُمن تابش هدايت و راهنمايي حضرتش بر صراط حميدي قدم نهاده‌ايم كه به شكوه و عزت انقلاب، و تحقق آرمان‌هاي مقدس امام خميني(س) و حمايت بي‌دريغ از خلف صالحش، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مي‌انجامد و همچنان كه از نام گلفام اين محفل ملكوتي پيدا است، ما دلباختگان و رهروان ولا به ‌بركت رهنمودهاي استاد ربّاني خويش رهسپار طريقت روح‌الله و منادي عرفان ناب آن خورشيد معنا گشته‌ايم و اين حركت عظيم معنوي كه به قافله‌سالاري مربي نوراني‌مان آغاز گرديده، مي‌رود تا به عنايت ربوبي ترسيمگر معارف اصيل ديني و اهداف والاي آن يار سفر كرده بوده، رايت حقانيت و عظمت آن روح قدسي را در بلنداي گيتي به اهتزاز درآورد. از اين رو است كه در فروغ محفل روح‌الله شيفتگان كمال و جمال رحيمي چون پروانگان شيدا طائف قمر حُسن آن استاد صاحبدل و مربي واصل كامل گرديده‌اند و عاشقانه از زمزم هدايتش جام طهارت و معرفت برگرفته، خالصانه زبان به ستايش و شكرش گشوده‌اند تا حريم قلب خود را در پرتو مهتاب نوراني‌اش به زيور معرفت و معنويت بيارايند، و مستانه از شهد نوشين هدايتش مي‌چشند تا پروانه‌وار دل به جمال منوّر روح خدا سپارند و تنها در حرم ولايي صاحبدلان بال گشايند.
پروردگارا! ساغر زرّين قلم را از صهباي طهور پاكي و خلوص لبريز فرما تا در پيچ و تاب زلف مِشكينت بر خود نشكافد و خميرمايه خشوع و بندگي را جوهر خامه‌ام ساز تا از سر انانيّت، طريق سخن نپيمايد و بر عرش قلب تنها قمر حُسنت را به طلوع بنشان تا طائر دل و انديشه جز بر قاف عشق ننشيند؛ آن‌سان كه در بيان شمه‌اي از مكارم و عظايم بزرگ‌مرد عرصه حماسه و عرفان، و سيمرغ بال‌گستر وادي ايمان، پير جماران، خميني عزيز(س) جز رضاي حضرت دوست در ميان نباشد و به ‌بركت نيم‌نگاه چشمان خمار آن معشوق دلباختگان و خضر مسيحادم دلدادگان، از حجاب خوديّت برهيم و حلقه غلامي احرار جرگه ولايت و ساقيان كوثر معرفت را عاشقانه بر گوش دل بياويزيم و به بيان نغز مربي الهي ما، استاد يعقوب قمري شريف‌آبادي: همان‌گونه كه پيروان دلباخته و شيفته خميني(س) در عرصه قدَم و جهاد در صحنه نبرد عليه باطل عاشقانه افراط نمودند، ما راهيان نور نيز در عرصه قلَم عاشقانه افراط مي‌كنيم و به ترسيم عظايم معنوي و عظمت الهي آن روح خدا همت مي‌گماريم.
از آن‌جا كه آثار و بركات عديده انقلاب اسلامي، و شكوه و عظمت امام خميني(س) در ابعاد گوناگون، بيش از آن است كه در اين سطور بگنجد و ظرف سخن را نشايد كه شكوه بحر بيكران روح‌الله را دريابد و قلم ما عاجز از بيان آن حقايق بيكران الهي است، از اين رو، در ترسيم گوشه‌اي از جمال دلرباي آن محبوب آزادگان و عارفان، جوهره قلم را با رنگ خدايي و صبغه رحماني مربي معنوي خود آغشته مي‌سازم و سرمست از كلام گلفام استاد الهي خويش، از رهنمودهاي عارفانه و كلمات حكيمانه ايشان در اين باره مدد مي‌جويم... .

(ادامه مقاله را در كتاب سيماي خورشيد در آيينه مقالات ببينيد)

پی دی اف

دانلود

زندگینامه تصویری استاد قمری شریف آبادی

فایل تصویری زندگی نامه عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی را از سایت فروغ مهتاب دریافت کنید

درج زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایت راسخون

در قسمت عرفانِ بخش مشاهیر از سایت راسخون زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی را در سه مرحله: ورزش کشتی، هنر نقاشی و سلوک عرفانی بخوانید.

دسترسی رایگان به امکانات سایت مجلات تخصصی نور

از این پس محققان و کاربران می توانند با عضویت در سایت مجلات تخصصی نور، به تمامی مطالب این پایگاه مفید دسترسی رایگان داشته باشند.
در این پایگاه متن و تصویر حدود 700 عنوان در بیش از 30 هزار شماره مجله تخصصی در 16 گروه علوم اسلامی و انسانی عرضه شده است.
این پایگاه، بزرگترین بانک نشریات حوزه علوم اسلامی و انسانی در کشور است که به زبان فارسی می باشد.

فهرست مقالات علی نعیم الدین خانی در فصلنامه ره آورد نور

برای بازدید و دریافت مقالات مدیر سایت که تا کنون در فصلنامه تخصصی ره آورد نور انتشار یافته است، به لینک فوق مراجعه کنید.

کیمیای وصال در دست طراحی جدید است

این سایت در دست طراحی جدید است.
کاربر گرامی! اگر برای ارتقای این پایگاه نظر یا پیشنهادی دارید، آن را به ایمیل مدیر سایت ارسال نمایید. پیشتر از توجه شما متشکرم.
ali.n.khani@gmail.com

شماره جديد ماهنامه تجلی انتشار يافت

برای استفاده از مطالب ارزنده اين شماره از تجلی می‌توانيد به سايت اين نشريه مراجعه كنيد

تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي

فايل زيپ شده مربوط به تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي را در بخش كتابهاي سايت دانلود كنيد. بعد از باز كردن فايل زيپ‌شده، با انتخاب هر زبان، تبليغ دو كتاب مزبور به زبان انتخابي به نمايش درخواهد آمد.
امكان تهيه و خريد اين دو كتاب نفيس نيز در اين صفحه فراهم شده است.
از طريق لينك بالا نيز مي‌توانيد مستقيما به بخش كتاب‌هاي اين سايت برويد و فايل مزبور را دانلود كنيد.


سايتهای مربوط به مقام معظم رهبری

برای جستجو در مطالب دلخواه خود در باره رهبر معظم انقلاب به دو سايت ذيل مراجعه كنيد:
1. پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه ای كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.khamenei.ir

2. پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.leader.ir

زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ

نگارنده با استناد به آيات و روايات ، به ويژه سوره هاي مريم و كوثر، در صدد بيان اين مهم است كه حقيقت وجود زن ،نور مقدس رحيمي است كه به سبب ظلمت قابيليان تاريخ، به تيرگي گراييده و چنانچه در پرتو حفظ و صيانت انسان كاملي بسان زكرياي نبي(ع) و علي مرتضي(ع) قرارگيرد، همانند مريم عذرا(س) و فاطمه زهرا(س) به طهارت و نورانيت ازلي خويش نايل مي شود و به عنوان اسوه طائران فردوس نجات بخش راغبانش از دوزخ مشتهيات ملكي به سوي فروس قربين مي گردد. اما چنانچه زن از صيانت و مراقبت انسان كامل محروم شود،از جمال و سيرت بهشتي و نورانيت ازلي خود مهجور گشته، همچون ام جميل به عنوان نماد ساحران دوزخ هبوط دهنده دلباختگان خويش به سوي غسلين متعفن دوزخي مي گردد.

پرتوی از جمال روح الله

كلمات قصار و لطايف عارفانه استاد يعقوب قمری شريف آبادی در منزلت عرفانی و معنوی امام خمينی(س)

غزلی از حافظ شیرازی با صدای مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در سال 67 در جمع اديبان و حافظ شناسان درباره حافظ سخنرانی كرده‌اند و در آغاز بيانات خود غزلی از خواجه شيراز را قرائت فرموده‌ا‌ند.

كتاب سماي خورشيد در آيينه مقالات

به قلم چهل تن از نويسندگان فروغ محفل روح الله

خبرنامه کیمیای وصال


Powered by WebGozar


معرفی مقالات استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایتهای اینترنتی

در بخش شکرانه، چند عنوان از مقالات عرفانی و معنوی استادی یعقوب قمری شریف آبادی که در سایتهای مختلف اینترنتی عرضه شده، معرفی گردیده و نشانی دقیق صفحات مربوطه نیز ارائه گردیده است.

معرفی سايت فروغ مهتاب

نگاهي به سايت شخصي نويسنده و هنرمند صاحبدل، استاد يعقوب قمري شريف آبادي:
1. زندگی‌نامه استاد
2. مقالات
3. كتب
4. ديدگاه‌ها
5. آلبوم عكس
6. فايل‌های چند رسانه‌ای
7. آثار شاگردان
8. تماس با استاد

مقالات انتشاریافته در سایتهای اینترنتی

1. انتشار مقاله لطایف معنوی در ادعیه قرآنی در سایت http://www.aftab.ir و http://www.bashgah.net به نقل از روزنامه قدس
2. انتشار مقاله مفهوم‌شناسی كنز در قرآن در سايت http://www.aftab.ir به نقل از روزنامه كيهان و سايتهای http://www.tebyan-hamedan.ir و http://www.bashgah.ne و وبلاگ http://tojik110.blogfa.com

شکرانه | امام، انقلاب و رهبری | عرفان کاربردی | مقالات | هنر و زندگی | فایل های چند رسانه ای | کتاب ها | پرسش و پاسخ | پیوندهای مرتبط