تبليغ دو كتاب ?پرتوي از جمال روح الله? و ?سيماي خورشيد در آيينه مقالات? به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي

فايل زيپ شده را دانلود كنيد و پس از باز كردن آن، صفحه مربوط به تبليغ دو كتاب ?پرتوي از جمال روح الله? و ? سيماي خورشيد در آيينه مقالات? را به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي در اختيار خواهيد داشت. با انتخاب هر زبان، تبليغ دو كتاب مزبور به زبان انتخابي به نمايش درخواهد آمد.

تاریخ ارسال: پنجشنبه، 02 آبان 1392

انسان كامل مرآت خفيه، اثر استاد يعقوب قمري شريف آبادي

*كتابي كه در پيش روست با طرحي نو و جديد از ديدگاه عرفان اصيل اسلامي ونظرگاه آيات شريف قرآن و روايات مأثور ائمء دين(ع) در صدد گشودن راهي در ظلمتكدهء ناسوت به سوي آب زندگاني است.

*نگارنده در پي بيان و اثبات اين مهم است كه يگانه مفتاح رهايي آدمي از گرداب جهالت و شهوت و خودبيني، تمسك به عروهء وثقاي وجود اولياي كامل الهي و اعتصام به حَبْلُ الْمَتين ِ انسانهاي كاملي است كه كعبهء دلشان منوّر به حضور خداي رحمان و مرآت قلبشان تجليگاه جمال دلرباي رحيمي است.

*وانسان كمال جو كسي است كه روزگاران مديدي را در جستجوي وجود معطّر انسان كامل وخضرواصل مي گذراند تا به مدد فيض قدسي، معتكف بهشت معارف وكوثر رموزات روحي ومعنوي انسان كامل گردد.

*انسان كامل ،اكسير شفابخش دردمندان روحي ومعنوي در عصرآفات وحيراني ويگانه مفتاح فتح اسرارِ شگفت انگيز ولايت در عصر سرگشتگي وحيرت است.

*انسان كامل ،گشايندهء رمز كشف وكرامات باطني وداننده ء رازقدرتهاي شگرف روحي درعصر ناباوري وتباهي وگويندهءاسرار وحقايق حال وآينده وعارف به رموزات مستور روح وروان آدمي در عصر اضطراب وسر درگمي است .

*انسان كامل ،منشأنيل به مكاشفات ومشاهدات ومقامات روحاني در عصر غفلت وسر گرداني ومتصّرف اشباح ونفوس وارواح وقلوب موجودات وآورندهء مائدهء آسماني در عصر تشنگي وجويندگي است.

تاریخ ارسال: چهارشنبه، 27 آبان 1388

سیمای خورشید در آیینه مقالات / به قلم چهل تن از شاگردان استاد قمری شریف آبادی

?سیمای خورشید در آیینه مقالات?که با نگرشی نو به تبیین عظمت انقلاب و باز کاوی شخصیت معنوی حضرت امام خمینی(س) و


تأثیر روحانی آن معجزه تاریخ انبیا و اولیا (ع) در تحول عصر آخرالزمان و بیان جایگاه والای خلف صالح امام ، حضرت آیت اللّه


خامنه ای- مدّ ظله العالی ? میپردازد ، با پیشنهاد و نظارت هنرمند متعهّد و نویسنده صاحبدل ، استاد یعقوب قمری شریف آبادی و به قلم چهل تن از شاگردان ارادتمند ایشان به رشته تحریر درآمده است.


نویسندگان این اثر که از اعضای جلسه علمی و معنوی?فروغ محفل روح اللّه?هستند، مفتخرند که سالیان متمادی در پرتو ارشاد و راهنمایی های استاد معنوی خویش در مسیر تحقق آرمان های متعالی امام ، انقلاب و رهبری با قلم و بیان متعهّدانه گام برداشته و تا کنون دهها کتاب، هزاران مقاله و چندین عنوان نشریه فرهنگی ، اجتماعی و معنوی را به جوامع اسلامی عرضه داشته اند و هم اینک به خجستگی تقارن انتشار این کتاب با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب و نیز سی امین سالگشت تشکیل ?فروغ محفل روح اللّه? به خواست خدا امید میرود که این حرکت فرخنده تا نیل به اهداف والا و حقیقت مقدس آن خورشید روشنی بخش ولایت ?حضرت روح اللّه(س) ? تداوم یابد.

تاریخ ارسال: شنبه، 09 خرداد 1388

پرتوی از جمال روح الله / استاد یعقوب قمری شریف آبادی

در منزلت معنوی و بیان حقایق عرفانی و شخصیت ملکوتی حضرت امام خمینی(س) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در قالب کلمات قصار به قلم توانای استاد یعقوب قمری شریف آبادی

مطالبي كه در اين اثر به سه زبان : فارسي ، عربي و انگليسي عرضه شده ،شامل چهل عبارت ? از باب تميّن و تبرّك ? برگرفته از سخنان عارفانه و كلمات حكيمانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي درباره منزلت روحاني و مقام معنوي امام خميني(س) است كه بياني نغز و اشارتي لطيف وبا الهام از آيات الهي و روايات اسلامي درصدد پرده گشايي از زواياي پنهان جلال رحماني و جمال رحيمي حضرت امام (س) است.

تاریخ ارسال: شنبه، 09 خرداد 1388

پرتوی از جمال روح الله / استاد یعقوب قمری شریف آبادی

در منزلت معنوی و بیان حقایق عرفانی و شخصیت ملکوتی حضرت امام خمینی(س) به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در قالب کلمات قصار به قلم توانای استاد یعقوب قمری شریف آبادی

مطالبي كه در اين اثر به سه زبان : فارسي ، عربي و انگليسي عرضه شده ،شامل چهل عبارت ? از باب تميّن و تبرّك ? برگرفته از سخنان عارفانه و كلمات حكيمانه استاد يعقوب قمري شريف آبادي درباره منزلت روحاني و مقام معنوي امام خميني(س) است كه بياني نغز و اشارتي لطيف وبا الهام از آيات الهي و روايات اسلامي درصدد پرده گشايي از زواياي پنهان جلال رحماني و جمال رحيمي حضرت امام (س) است.

اگرچه شماري از اين لطايف عارفانه پيش تر در كتاب ? زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ ? اثر استاد يعقوب قمري شريف آبادي منتشر شده بود ، امّا مجموعه حاضر را مي‌توان عصاره مباحث ارائه شده در كتاب مزبور است.

سرآغاز اين عرض نياز و ارادتي عاشقانه به ساحت ملكوتي امام تحت عنوان ?گلبانگ مهتاب? است ؛فراق نامه روح مشتاق و بي قراري كه در هجر جانسوز مولا و مقتداي خود مويه گري مي‌كند و به ياد روز وصل محبوب ، در اعماق جان ، غزل شيدايي مي‌سرايد.

استاد قمري شريف آبادي اين گلبانگ عاشقانه را به پاس بهره‌مندي هاي معنوي و عرفاني از روح قدسي حضرت امام (س) و به شكرانه ايام وصال و حضور آن طلعت آسماني ، در آغاز اين اثر گنجانده اند تا ذرهّ‌اي از فيوضات و كيميا گري هاي آن خورشيد پرفروغ را پاس دارند.

تاریخ ارسال: شنبه، 09 خرداد 1388

مبانی کرامت انسانی در اندیشه عرفانی امام خمینی(س)

مقاله حاضر که در کتاب مجموعه آثار همایش بین المللی امام خمینی(س) و قلمرو دین(1) با موضوع کرامت انسان، مجلد هفتم تحت عنوان ?کرامت انسان در اندیشه و سیره امام خمینی(س)، جلد 1? به چاپ رسیده است، می کوشد تا پس از نگرش اجمالی به موضوع کرامت انسان در قرآن، به ارائه مبانی کرامت انسان از منظر عرفانی امام(س) همت گمارد. فطرت الهی و طینت معنوی انسان، هدایت انسان و نیاز او به هادیان رحمانی، تهذیب نفس و عبودیت حق، نعمت های ظاهری و باطنی، وصول به جنت کرامت، از مباحث مطرح شده در مقاله مذکور است.

در پایان نیز به اختصار، ثمرات اندیشه متعالی امام(س) در این باره بیان گردیده و مهم ترین کاربردهای مورد انتظار در مقوله کرامت انسانی از منظر عرفان متکامل امام(س) به منظور ساختن ایرانی آزاد و آباد یادآوری شده است.

تاریخ ارسال: دوشنبه، 04 آذر 1387

زیور هستی

تجلی نور
شرح قصیده عرفانی حضرت امام خمینی در منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت فاطمه معصومه(س)

تاریخ ارسال: جمعه، 16 فروردین 1387

سجده رمز خلاقيت عشق

اين اثر، با رويكردي جديد به تبيين آثار و اسرار ظاهري و معنوي سجده نماز پرداخته و لطايف آيات و روايات را در اين باره كاويده و اهميت و نقش اين عمل عبادي را در نيل به: طهارت قلبي، تعالي روحي و عرفاني و نيز كشف و شهود روحاني يادآور شده است.

تاریخ ارسال: دوشنبه، 13 مهر 1388

1

پی دی اف

دانلود

زندگینامه تصویری استاد قمری شریف آبادی

فایل تصویری زندگی نامه عارف هنرمند استاد یعقوب قمری شریف آبادی را از سایت فروغ مهتاب دریافت کنید

درج زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایت راسخون

در قسمت عرفانِ بخش مشاهیر از سایت راسخون زندگینامه استاد یعقوب قمری شریف آبادی را در سه مرحله: ورزش کشتی، هنر نقاشی و سلوک عرفانی بخوانید.

دسترسی رایگان به امکانات سایت مجلات تخصصی نور

از این پس محققان و کاربران می توانند با عضویت در سایت مجلات تخصصی نور، به تمامی مطالب این پایگاه مفید دسترسی رایگان داشته باشند.
در این پایگاه متن و تصویر حدود 700 عنوان در بیش از 30 هزار شماره مجله تخصصی در 16 گروه علوم اسلامی و انسانی عرضه شده است.
این پایگاه، بزرگترین بانک نشریات حوزه علوم اسلامی و انسانی در کشور است که به زبان فارسی می باشد.

فهرست مقالات علی نعیم الدین خانی در فصلنامه ره آورد نور

برای بازدید و دریافت مقالات مدیر سایت که تا کنون در فصلنامه تخصصی ره آورد نور انتشار یافته است، به لینک فوق مراجعه کنید.

کیمیای وصال در دست طراحی جدید است

این سایت در دست طراحی جدید است.
کاربر گرامی! اگر برای ارتقای این پایگاه نظر یا پیشنهادی دارید، آن را به ایمیل مدیر سایت ارسال نمایید. پیشتر از توجه شما متشکرم.
ali.n.khani@gmail.com

شماره جديد ماهنامه تجلی انتشار يافت

برای استفاده از مطالب ارزنده اين شماره از تجلی می‌توانيد به سايت اين نشريه مراجعه كنيد

تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي

فايل زيپ شده مربوط به تبليغ دو كتاب پرتوي از جمال روح الله و سيماي خورشيد در آيينه مقالات به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي را در بخش كتابهاي سايت دانلود كنيد. بعد از باز كردن فايل زيپ‌شده، با انتخاب هر زبان، تبليغ دو كتاب مزبور به زبان انتخابي به نمايش درخواهد آمد.
امكان تهيه و خريد اين دو كتاب نفيس نيز در اين صفحه فراهم شده است.
از طريق لينك بالا نيز مي‌توانيد مستقيما به بخش كتاب‌هاي اين سايت برويد و فايل مزبور را دانلود كنيد.


سايتهای مربوط به مقام معظم رهبری

برای جستجو در مطالب دلخواه خود در باره رهبر معظم انقلاب به دو سايت ذيل مراجعه كنيد:
1. پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه ای كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.khamenei.ir

2. پايگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری كه به چند زبان ارائه شده است. نشانی:
http://www.leader.ir

زن طائر فردوس يا ساحر دوزخ

نگارنده با استناد به آيات و روايات ، به ويژه سوره هاي مريم و كوثر، در صدد بيان اين مهم است كه حقيقت وجود زن ،نور مقدس رحيمي است كه به سبب ظلمت قابيليان تاريخ، به تيرگي گراييده و چنانچه در پرتو حفظ و صيانت انسان كاملي بسان زكرياي نبي(ع) و علي مرتضي(ع) قرارگيرد، همانند مريم عذرا(س) و فاطمه زهرا(س) به طهارت و نورانيت ازلي خويش نايل مي شود و به عنوان اسوه طائران فردوس نجات بخش راغبانش از دوزخ مشتهيات ملكي به سوي فروس قربين مي گردد. اما چنانچه زن از صيانت و مراقبت انسان كامل محروم شود،از جمال و سيرت بهشتي و نورانيت ازلي خود مهجور گشته، همچون ام جميل به عنوان نماد ساحران دوزخ هبوط دهنده دلباختگان خويش به سوي غسلين متعفن دوزخي مي گردد.

پرتوی از جمال روح الله

كلمات قصار و لطايف عارفانه استاد يعقوب قمری شريف آبادی در منزلت عرفانی و معنوی امام خمينی(س)

غزلی از حافظ شیرازی با صدای مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در سال 67 در جمع اديبان و حافظ شناسان درباره حافظ سخنرانی كرده‌اند و در آغاز بيانات خود غزلی از خواجه شيراز را قرائت فرموده‌ا‌ند.

كتاب سماي خورشيد در آيينه مقالات

به قلم چهل تن از نويسندگان فروغ محفل روح الله

خبرنامه کیمیای وصال


Powered by WebGozar


معرفی مقالات استاد یعقوب قمری شریف آبادی در سایتهای اینترنتی

در بخش شکرانه، چند عنوان از مقالات عرفانی و معنوی استادی یعقوب قمری شریف آبادی که در سایتهای مختلف اینترنتی عرضه شده، معرفی گردیده و نشانی دقیق صفحات مربوطه نیز ارائه گردیده است.

معرفی سايت فروغ مهتاب

نگاهي به سايت شخصي نويسنده و هنرمند صاحبدل، استاد يعقوب قمري شريف آبادي:
1. زندگی‌نامه استاد
2. مقالات
3. كتب
4. ديدگاه‌ها
5. آلبوم عكس
6. فايل‌های چند رسانه‌ای
7. آثار شاگردان
8. تماس با استاد

مقالات انتشاریافته در سایتهای اینترنتی

1. انتشار مقاله لطایف معنوی در ادعیه قرآنی در سایت http://www.aftab.ir و http://www.bashgah.net به نقل از روزنامه قدس
2. انتشار مقاله مفهوم‌شناسی كنز در قرآن در سايت http://www.aftab.ir به نقل از روزنامه كيهان و سايتهای http://www.tebyan-hamedan.ir و http://www.bashgah.ne و وبلاگ http://tojik110.blogfa.com

شکرانه | امام، انقلاب و رهبری | عرفان کاربردی | مقالات | هنر و زندگی | فایل های چند رسانه ای | کتاب ها | پرسش و پاسخ | پیوندهای مرتبط